Su Deposu Temizliği

Özel eldiven, tulum, çizme, maske ve bone kullanıyoruz. Her iş bitiminde takım, donanım dezenfekte edilir. Bir önceki deponun kirliliği diğer müşteriye yansımaz. Temizlik esnasında çevreyi kirletmeyiz ve doğal hayata zarar vermeyen su deposu temizliği için onaylanmış kimyasallar kullanırız. Yıllar geçse bile karşınızda ilk günkü hassasiyette muhatap bulursunuz… Suyun Hayatımızdaki yeri: 1 kişi günde ortalama 150 lt su tüketir. 4 kişilik bir aile ayda 18-20 ton su harcar Bu da bir depo su demektir. Her ay 1 depo su yaptığımız yemeğe giriyor Çamaşırlarımız yıkanıyor Banyo yaparken bu suyu kullanıyoruz. Bu sudan içiyoruz. Deponuzun temizliği, kullandığımız suyun temizliğini birebir etkiler.

 

su deposu temizliği ankara

su deposu temizliği ankara  Angorabaca

Depo Temizliği Yaptırmadan önce bilinmesi gereken ön hususlar…

 

Su Depoları Nasıl Kirlenir

Depolara gelen sular ne kadar temiz olursa olsun (arıtma cihazından geçirilse dahi) su deposuna alındıktan 4-6 ay sonra, fiziksel ve kimyasal reaksiyonlar sonucu, suda bulunan demir, mangan, yosun ve kireç gibi maddeler sudan ayrılarak bulundukları su deposu ve diğer kaplarda birer teressubat tabakası meydana getirirler.

Ayrıca, arıtması tam yapılamadan verilen şehir suları ile gizli boru kırıklarından sızarak, (Nadiren de olsa) ters vakumla su depolarına kadar gelen pis çevresel atık sular ve depolarda gördüğümüz kedi yavrusu, fare, böcek ölüleri ile solucan ve kurtçuklar da depolarımızı mikrop yuvası haline getirmektedir.

 

Depolar sağlığımızı nasıl etkiler?

Su Deposunda günlerce bekleyerek gelen suları içmesek bile, domuz gribi (H1N1) tehlikesinin en önemli önleyicisi olan; ellerin temizliği, sebze ve meyvelerin yıkanması, banyo ve tuvalette kullanımı, dişlerimizin fırçalanması, bulaşık ve çamaşır yıkanması ile de, sudaki mikroplar vücudumuza girmektedir. (Tifo, Tifüs, Dizanteri, Kolera ve Hepatit, Lejyoner gibi hastalıklar yayılmaktadır.)

 

Ayrıca kirli su depolarında görülen pas ve kum tanecikleri, hidrofor, arıtma cihazı, çamaşır ve bulaşık makinalarımızı tahrip ederek bozmaktadır. Periyodik temizlikleri yapılmayan birçok su deposunda; kedi ve fare ölüleri ile solucan, böcek, çamur, pas ve mantar tabakaları oluşur. Bunu önlemenin tek yolu; sadece bu tür oluşumları temizlemek için özel üretilmiş olan temizlik maddesi kullanarak su deposunu yılda en az bir defa periyodik olarak hijyenik temizlik yaptırmak ve dezenfekte ettirmektir..