ankara baca temizligi

Baca Temizliği Neden Gereklidir ?

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.Türkiye’de her yıl bina yangınlarının % 20’si temizlenmeyen bacalardan ileri gelmektedir.Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman,yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının geri tepmesi ve karbonmonoksit gazının ortama yayılmasından dolayı zehirlenmeler oluşmaktadır.

Bu nedenle mevzuatlar bacaların temizlenmesi noktasında düzenlemeler getirmiş ve gaz kullanıcısını ” Yakma tesisi sahibi, ısınma sezonu öncesi yılda minimum ...

Detay... →

Çatı kül oldu

Ankara’da  bir apartmanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Bina bacaları yakılan yakıtın çıkarttığı gaz ve is ile beraber baca borusunda birikerek deliğin küçülmesine sebebiyat verirBunu sonucanda takılan boru çıkan zehirli gazlar dışarı çıkamazve geri teperek özellikle kış aylarında zehirlenmelere neden olur.Bunun için yılda en az iki defa bina veya ev bacalarının temizlenmesi gerekir.

ankara baca temizliği

Detay... →

Bunları biliyor musunuz ?

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.Türkiye’de her yıl bina yangınlarının % 20’si temizlenmeyen bacalardan ileri gelmektedir.Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman,yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller ..

ankara baca temizliği

baca temizliği ankara

Detay... →